2018.09.28 – EU-CHEM-REACT

W dniach 25-28 września 2018 nasza jednostka brała udział w międzynarodowych ćwiczeniach polowych EU-CHEM-REACT na terenie Ukrainy.

Z ramienia Polskiego Czerwonego Krzyża udział brało 13 ratowników z GRM PCK Wrocław, GR PCK Przemyśl i GR PCK Warszawa. Ćwiczenia polowe EU-CHEM-REACT miały na celu przećwiczenie przez naszych ukraińskich kolegów procedur uruchamiania i funkcjonowania w ramach Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności wraz z międzynarodowymi standardami współpracy pomiędzy sztabami LEMA i OSOCC.

Oprócz zespołów z Polski, udział wzięli również strażacy z Litwy, Łotwy, Czech i Ukrainy. Zadaniem kontyngentu PCK było uruchomienie i wspólna praca z kolegami w Ukrainy w Polowym Punkcie Medycznym, wsparcie ratownicze bezpośrednio w strefie działań oraz uzupełnienie ewakuacji do PPM.

Udział w ćwiczeniach był dla nas ogromnym wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym, a zdobyte doświadczenie we współpracy międzynarodowej bezcenne. Dziękujemy ICCSS za zaproszenie do ćwiczeń, a kolegom zarówno z Przemyśla i Warszawy jak i z OSP w Zielonce, OSP Bukowina Tatrzańska oraz OSP KSRG Szczepańcowa za świetną współpracę. Do zobaczenia niebawem.

Galeria zdjęć: facebook

^