Ćwiczenia dolnośląskich grup ratowniczych — Gałów

W sobotę 6.marca 2010r. Członkowie dolnośląskich ochotniczych grup ratowniczych uczestniczyli w kolejnych wspólnych ćwiczeniach, tym razem zorganizowanych na terenie zrujnowanego kompleksu pałacowego w podwrocławskim Gałowie.

W ćwiczeniach uczestniczyły: 

  GRM PCK „Wrocław”
HGR „Starówka”
DGPR OSP „Siechnice”
Opolska GPR OSP z Prudnika.

Założeniem ćwiczeń było doskonalenie współpracy pomiędzy róznymi jednostkami, w szczególności współpracy zespołów medycznych z psami przeszukującymi teren.

Ćwiczenia miały postać serii niezależnych epizodów, rozgrywanych w dwóch lokacjach: w ruinach pałacu (gdzie psy ćwiczyły lokalizowanie poszkodowanych, a ratownicy – sprawne ich zaopatrzenie i ewakuację) oraz w pobliskim budynku transformatorowi (tam z kolei założeniem ćwiczeń była ewakuacja z ciasnych przejść). Przy okazji psy poszukiwawcze z DGPR przechodziły wewnętrzny egzamin przygotowujący do certyfikacji gruzowiskowej.

Ćwiczenia tego typu są wspólną inicjatywą wszystkich zaangażowanych Grup. Jesteśmy przekonani, że na polu ratownictwa nie ma miejsca na konkurencję – podstawą działań każdorazowo powinna być chęć coraz lepszej współpracy, w imię zdrowia i bezpieczeństwa osób poszkodowanych.

^