IV Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Podmiotów KSRG

W dniach 22-26.06.2008 na terenie powiatów na terenie powiatów Sucha Beskidzka i Żywiec rozegrały się IV Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym i Drogowym podmiotów tworzących i wspierających KSRG. W zmaganiach uczestniczyło ponad 60 zespołów ratowniczych, startujących w kategoriach ALS i BLS. Wśród startujących drużyn była również ekipa ratowników GRM.

Zadania postawione przed uczestnikami zawodów były bardzo zróżnicowane. Ratownicy musieli m.in. pomóc mężczyźnie z udarem cieplnym, kobiecie ukąszonej przez żmiję, dzieciom poparzonym przy ognisku, kierowcy ciągnika przygniecionemu przez drzewo, wychłodzonemu pływakowi na środku jeziora oraz pobudzonym i podpitym pasażerom przewróconego „Żuka”.

Dodatkową atrakcją były również zadania sprawnościowe – tzw. test harwardzki, wspinaczka, strzelanie do celu oraz prowadzenie resuscytacji po wbiegnięciu na szczyt skoczni narciarskiej.

Podstawowym założeniem, jakie przyjął zespół GRM startujący w zawodach, był aspekt szkoleniowy – próba zmierzenia się z zadaniami wymyślonymi i ocenianymi przez neutralnych sędziów. Nie bez znaczenia był też element integracji z przedstawicielami innych służb, startującymi w zawodach. Z takim nastawieniem ekipa GRM w końcowej punktacji zajęła 13 miejsce w swojej kategorii (BLS) oraz 19 lokatę w klasyfikacji generalnej.

Mamy nadzieję, że ze względu na wartości szkoleniowe, udział w zawodach stanie się corocznym elementem pracy naszej Grupy.

^