O Mistrzostwach słów parę…

Mistrzostwa, Mistrzostwa i po Mistrzostwach…Oficjalnie zakończyliśmy I Ogólnopolskie Mistrzostwa Grup Ratownictwa PCK. Dziś do domu wróciło 12 grup, które brały udział w Mistrzostwach. Ale od początku…

Po paru miesiącach przygotowań w końcu nadszedł wyczekiwany maj i uczestnicy Mistrzostw zawitali do Wrocławia. Od samego rana brali oni udział w warsztatach m.in. z przedstawicielem Policji czy z użyciem kombinezów chroniących przed skażeniami chemicznymi. Następnie, po zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa, ratownicy dostali informację dotyczącą kolejnego wyzwania : ich zadaniem było przeszukanie miejsca symulowanej katastrofy budowlanej oraz udzielenie pierwszej pomocy i ewaukuacja poszkodowanych. Zadanie to trwało do późnych godzin nocnych, po czym nasi uczestnicy udali się na zasłużony odpoczynek.

Sobota. Dzień Mistrzostw.

Zabraliśmy naszych uczestników ponownie do opuszczonego szpitala przy ul. Kasprowicza. Tam rozpoczęła się rywalizacja – każda z drużyn miała do przejścia 13 stacji. Były stacje typowo medyczne, ale także techniczne czy sportowe! Ratownicy PCK dawali z siebie wszystko między innymi przy zmianie koła w samochodzie, czy próbie uspokojenia spanikowanej uczestniczki katastrofy. Każde zadanie było skrupulatnie ocenianie przez sędziów, a uczestnicy mieli na stację tylko 15 minut. Po zakończeniu wszystkich zadań nadszedł czas odpoczynku, integracji, wymiany myśli i uwag.

GA-photo-wroc-4

W ostatni dzień Mistrzostw pozostało nam poinformować o wynikach i wręczyć nagrody. Wyniki przedstawiły się następująco:

I Miejsce: GR PCK Przemyśl ex aequo z GR PCK Krynica – nagrodą były vouchery o wartości 2500 zł każdy na zakupy sprzętu medycznego ufundowany przez firmę Leardal.

III Miejsce GR PCK Wejherowo – nagrodą był notebook ufundowany przez firmę Data Techno Park.

Nagroda specjalna dla zespołu, który zdobył najwyższą liczbę punktów na stanowisku RKO przypadła GR PCK Krynica. Nagrodą był trainer AED ufundowany przez firmę Max Harter.

IMG_1466 (2)

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w tym wydarzeniu. Były to Pierwsze Ogólnopolskie Mistrzostwa Grup Ratownictwa PCK i na pewno nie ostatnie!

Dziękujemy także naszym SPONSOROM bez których Mistrzostwa nie doszłyby do skutku,czyli firmom:
– Leardal,
– Max Harter,
– Data Techno Park,
– ABC Service,
– Mastertent,
– Uniwer Auto.

 

PATRONAT HONOROWY nad wydarzeniem objęli:

Minister Zdrowia Pan Bartosz Arułkowicz,
Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Rafał Jurkowlaniec,
Wojewoda Dolnośląski Pan Aleksander Marek Skorupa,
Prezydent Miasta Wrocław Pan Rafał Dutkiewicz,
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej,
Komendant Główny Policji,
Komendant Wojewódzki Policji.

945923_649746261717691_252548659_n

^