Zabezpieczenie medyczne spotkania młodzieży w Lednicy

W dniach 06.-07.06.2009 Grupa Ratownictwa Medycznego PCK „Wrocław” po raz drugi brała udział w zabezpieczeniu medycznym katolickiego spotkania młodzieży nad jeziorem lednickim.

W spotkaniu nad jeziorem Lednickim uczestniczyło ponad 80 tysięcy osób.

W tym roku ratownicy GRM PCK Wrocław we współpracy z GR PCK „Bydgoszcz” zorganizowali główny szpital polowy zgromadzenia lednickiego, „pod Rybą”.

W szpitalu polowym znajdowało się 16 miejsc leżących, w tym również miejsca przeznaczone dla poszkodowanych w stanie ciężkim. Personel szpitala obejmował ratowników PCK, ratowników medycznych, pielęgniarki oraz sześcioro lekarzy różnych specjalności. Transport poszkodowanych możliwy był dzięki trzem ambulansom.

W ciągu 20 godzin pracy w szpitalu PCK przyjęto ponad 100 osób. Najczęstszymi przypadkami były alergie, bóle głowy, brzucha, nudności, omdlenia, wychłodzenia.

Z powodu nieustającego deszczu spotkanie w Lednicy zakończyło się koło godziny 2 w nocy, tak więc cały zespół medyczny również o tej porze zakończył swoją pracę.

Dziękujemy za współpracę lekarzom, ratownikom z Bydgoszczy oraz studentkom poznańskiego Uniwersytetu Medycznego. Mamy nadzieję na równie owocną współpracę za rok.

^